Groove Coverage - Runaway

2013-01-12 13:22

22 listopada 2004 ukazuje się kawałek "Runaway" niemieckiej grupy Groove Coverage, który zaraz po "She" , "7 Years & 50 Days" i "Poison" również zdobywa wielką popularność i przynosi grupie kolejne zyski. Grupa Grove Coverage powstała 2001 roku oczywiście w Niemczech. Tworzy głównie muzykę dance ( potocznie techno ). 

 

Groove Coverage zadebiutował singlem Are You Ready?. Sukces singla pozwolił im na nagranie debiutanckiego albumu Covergirl, który ukazał się 24 grudnia 2002.

Kilka utworów zespołu jest coverami, na przykład pierwszą piosenką promującą krążek był cover Mike'a Oldfielda Moonlight Shadow. W Niemczech singiel w ciągu dwóch tygodni zyskał miano złotej płyty. Następny utwór, God Is a Girl, w listopadzie 2002 znalazł się na pierwszych miejscach notowań list przebojów w Austrii i Niemczech. Czasami ich utwory wykorzystują tylko melodię z innych utworów. Po nagraniu płyty zespół koncertował w Europie, Japonii, USA, Australii i Nowej Zelandii, na Tajwanie, w Południowej Afryce i Brazylii, gdzie w kwietniu 2006 wystąpił na legendarnym festiwalu "Planet Pop". Odwiedził także kilkakrotnie Polskę.

 

Nowy singiel Groove Coverage zatytułowany "Innocent" ukazał się 1 października 2010 r.[1] Piosenka jest coverem przeboju Mike'a Oldfielda pod tym samym tytułem. Następnym krokiem zespołu było wydanie w kwietniu 2011 r. utworu "Angeline". Cieszył się on dość sporą popularnością w Niemczech.

Kawałek "Runaway" możecie pobrać i posłuchac : www.4shared.com/mp3/G23pXWxh/Groove_Coverage_-_Runaway_.htm